Comisii de specialitate

Comisiile consultative de specialitate ale Consiliului Local Mihăileni pentru diferite domenii de activitate și componența lor (DECIZIE  nr.10/4 din 12 noiembrie 2019Cu privire la constituirea comisiilor consultative de specialitate ale Consiliului sătesc Mihăileni):

  • Comisia consultativă de specialitate în domeniul economico – financiar, buget, dezvoltarea teritoriului (amenajare şi construcţii), în componeneță de 5 membri;
  • Comisia consultativă de specialitate în domeniul agriculturii, industriei, ecologie, protecţia mediului, probleme funciare,  turizm rural, judiciar administrativ, menținerea ordinii publice, combaterea criminalității, probleme relații externe, protecția dreptului omului și minorităților etnice, în componeneță de 5 membri;
  • Comisia consultativă de specialitate în domeniul activităţii social culturale, culte, învăţământ, sănătate și protecţie socială, în componeneță de 5

I. Comisia consultativă de specialitate în domeniul economico – financiar, buget, dezvoltarea teritoriului (amenajare şi construcţii):

  1. Iarmaliuc Nicolae – Blocul ACUM și Platforma DA și PAS;
  2. Urzică Iurie – Partidul Democrat din Moldova;
  3. Josanu Elizaveta – Partidul Socialiștilor din Republica Moldova;
  4. Liulceac Angela – Blocul ACUM și Platforma DA și PAS;
  5. Cepoi Andrian – Partidul Unității Naționale.

II. Comisia consultativă de specialitate în domeniul agriculturii, industriei, ecologie, protecţia mediului, probleme funciare și turizm rural, judiciar administrativ, menținerea ordinii publice, combaterea criminalității, probleme relații externe, protecția dreptului omului și minorităților entice:

  1. Gheorghița Igor – Partidul Unității Naționale;
  2. Andronache Eduard – Partidul Democrat din Moldova;
  3. Cepoi Adrian – Blocul ACUM și Platforma DA și PAS;
  4. Cecan Evghenia – Partidul Socialiștilor din Republica Moldova.
  5. Moscalu Iurie – Partidul Democrat din Moldova;

III. Comisia consultativă de specialitate în domeniul activităţii social culturale, culte, învăţământ, sănătate și protecţie socială:

  1. Șonțu Lilian – candidat independent;
  2. Moscalu Iurie – Partidul Democrat din Moldova;
  3. Pricop Ludmila – Partidul Socialiștilor din Republica Moldova;
  4. Toma Andrei – Blocul ACUM și Platforma DA și PAS;
  5. Cepoi Andrian – Partidul Unității Naționale;

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.