Comisii de specialitate

 

Comisiile consultative de specialitate ale consiliului local

   – Comisia consultativă de specialitate în domeniul economico – financiar, buget, dezvoltarea teritoriului (amenajare şi construcţii) 

  – Comisia consultativă de specialitate în domeniul agriculturii, industriei, ecologie, protecţia mediului,  probleme funciare și turizm rural

  – Comisia consultativă de specialitate în domeniul activităţii social culturale, culte, învăţământ, sănătate și protecţie socială.

  – Comisia consultativă de specialitate în domeniul judiciar administrativ, menținerea ordinii publice, combaterea criminalității, probleme relații externe, protecția dreptului omului și minorităților etnice.

1. Comisia consultativă de specialitate în domeniul economico – financiar, buget, dezvoltarea teritoriului (amenajare şi construcţii)

1.Iarmaliuc Nicolae – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

2.Josanu Elizaveta – Partidul Comuniştilor din Republica Moldova;

3. Grumeza Vasile – Partidul Democrat din Moldova;

Cu vot consultativ:

4.Ursu Ion – Partidul Democrat din Moldova;

5.Gheorghița Iurie – Partidul Politic ,,Partidul Nostru,,.

2. Comisia consultativă de specialitate în domeniul agriculturii, industriei, ecologie, protecţia mediului,  probleme funciare și turizm rural

1.Ursu Ion – Partidul Democrat din Moldova;

2. Cepoi Adrian – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

3.Mîndru Nina – Partidul Politic ,,Partidul Nostru,,;

Cu vot consultativ:

4.Cecan Valerian – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

5. Grumeza Vasile – Partidul Democrat din Moldova.

3. Comisia consultativă de specialitate în domeniul activităţii social culturale, culte, învăţământ, sănătate și protecţie socială.

1.Moscalu Iurie – Partidul Democrat din Moldova;

2.Şonţu Lilian – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

3.Gheorghița Liubovi – Partidul Politic ,,Partidul Nostru,,;

4.Toma Andrei – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

Cu vot consultativ:

5.Iarmaliuc Nicolae – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

6.Prisacaru Anatolie – Partidul Socialiștilor din Republica Moldova.

7.Cepoi Adrian – Partidul Liberal Democrat din Moldova.

4. Comisia consultativă de specialitate în domeniul judiciar administrativ, menținerea ordinii publice, combaterea criminalității, probleme relații externe, protecția dreptului omului și minorităților etnice.

1.Gheorghița Igor – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

2.Gheorghița Iurie – Partidul Politic ,,Partidul Nostru,,;

3.Prisacaru Anatolie – Partidul Socialiștilor din Republica Moldova.

Cu vot consultativ:

4.Şonţu Lilian – Partidul Liberal Democrat din Moldova;

5.Moscalu Iurie – Partidul Democrat din Moldova.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.